☎ +380 (044) 501-09-85 +380 (067) 406 16 54

✉ inform@antes-plus.com.ua

м. Київ, проспект Соборності 19, офіс 206

Спеціальні стелажі

Традиційні стелажні системи не у всіх випадках справляються з організацією зберігання нестандартних вантажів. У деяких випадках потрібна наявність спеціальних стелажів для оптимізації складу. Розміщення вантажів із негабаритними параметрами передбачає наявність таких конструкцій, які матимуть необхідні параметри.

Стелажі для нестандартного зберігання

Під стандартними стелажами заведено розуміти такі конструкції, які використовують у стандартних умовах. Як правило, під них підпадають складські приміщення А, В і С класів з підтримкою стійкої температури.

Насамперед нестандартні стелажі для складу потрібні, коли присутня одна з умов:

  • низькі температури або їхні коливання
  • зберігання вантажів просто неба
  • зона із сейсмічною небезпекою

Використання конструкцій в умовах знижених температур не обмежене. Для організації роботи на складах-холодильниках і в неопалюваних приміщеннях добре пристосовані пересувні стелажні конструкції. До того ж захист для установок забезпечує нанесення на вироби порошкової фарби. Вона дає змогу здійснювати експлуатацію за температури, що доходить до позначки -60°С.

Також часто можна зустріти вуличне зберігання вантажів. Для цього способу найкраще підходять консольні стелажі з посиленням. На них зручно зберігати брус, труби, сендвіч-панелі та котушки з дротами. Водночас на вулиці можна встановлювати будь-які системи з металу. Якщо планується такий варіант зберігання, то попередньо необхідно розрахувати здатність конструкції витримувати силу вітру, а також додаткове навантаження від опадів.

У будь-якому разі слід передбачати захист конструкцій від вітру, дощу і снігу. Для цього нестандартні стелажі для складу оцинковують і покривають полімерними барвниками. Крім того, для захисту від снігу можна встановити навіси.

Що стосується сейсмологічних ризиків, то ніякої особливої конструкції не передбачається. Як правило, сейсмостійкість передбачена під час зведення будівлі. Тому для зменшення ймовірності пошкодження вантажів достатньо замовити обладнання з підвищеною навантажувальною здатністю. Також корисним буде використання при виготовленні виробів потужного металевого профілю.

Таким чином, використання нестандартних стелажів для складу буде виправданим за наявності негативних зовнішніх факторів. Не у всіх випадках традиційні типи конструкцій зможуть вирішувати певні завдання.

Спеціальні стелажі для оптимізації складу: специфіка виготовлення

Підходи до виготовлення нестандартних стелажів відрізняються залежно від поставлених завдань. У разі індивідуальних потреб потрібно підходити до розробки проєкту складського обладнання з урахуванням усіх особливостей. Роботи з проектування та виготовлення стелажів для нестандартного зберігання можна розділити на кілька етапів.

  1. Підготовка проєкту. Враховується специфіка складського об’єкта, обсяг зберігання, характеристики вантажів, необхідна кількість полиць, габарити конструкції.
  2. Виробництво. Окремі елементи конструкції виготовляються на програмованих верстатах, у процесі чого виключається будь-яка можлива похибка в розмірах виробу. Це особливо важливо в процесі складання і монтажу всієї конструкції.
  3. Фарбування й оцинкування готових елементів для захисту від корозії та пошкоджень у процесі експлуатації.
  4. Збірка системи професійною бригадою забезпечує стійкість.

У разі непередбачених змін у конструкції важливо звернутися до виробника з метою грамотного підбору необхідних елементів. Крім того, виробник внесе необхідну корекцію в проектну документацію. Стелажі для нестандартного зберігання демонтуються і повторно монтуються також виробником. Тому фахівці Антес Плюс рекомендують ретельно вибирати компанію з виробництва складського обладнання.

Нестандартні стелажі для складу

Нестандартні конструкції потрібні для зберігання негабаритних вантажів: бобіни, рулони, довгомірні вироби, плити, деревина. Для розміщення подібних вантажів важливо забезпечити надійне зберігання і створити умови для безперешкодного доступу.

Стелажі для нестандартного зберігання діляться на кілька видів.

ВидОпис
Стелажі для шин і дисківСтелажі цього виду актуальні в автосервісах, шиномонтажних майстернях, автобусних парках, у промислових складах. Також вони незамінні для сезонного зберігання автошин і дисків. Конструкція ґрунтується на поличному каркасі. Однак самі полиці залишаються без настилу. Завдяки цьому шини та диски зручно поміщаються всередині. Перевагою є те, що його можна частково накрити настилом і використовувати для зберігання супутніх вантажів (інструмент, машинні мастила).
КонсольніОсобливість в їхній унікальній конструкції. Звичні полиці замінено на горизонтальні консолі. Вони чудово підходять для зберігання довгомірних виробів: труби, брус.
Стелажі для рулонів і бобін Конструкція схожа з палетними варіантами. Вона доповнюється закріпленими горизонтально стрижнями, на які нанизуються рулони. Перевагою цього рішення є те, що завдяки стрижням рулон або котушка може вільно обертатися. Стелажі використовуються в торгових залах будівельних магазинів і безпосередньо на складах.
Мобільні пересувніСпеціальні стелажі для оптимізації складу являють собою традиційні поличкові рішення, але головною відмінністю є наявність у конструкції мобільної платформи. Завдяки їй відбувається пересування установки, що вкрай зручно при обмеженому складському просторі.

Фахівці Антес Плюс надають консультації щодо підбору типу стелажа, а також розробляють індивідуальні проєкти. Оскільки для нестандартних умов зберігання і нестандартних вантажів потрібні спеціальні стелажі для оптимізації складу, потрібно ретельно передбачити всі нюанси. У розрахунок беруться умови експлуатації систем і характеристики вантажів.

Антес Плюс