☎ +380 (044) 501-09-85 +380 (067) 406 16 54

✉ inform@antes-plus.com.ua

м. Київ, проспект Соборності 19, офіс 206

Мезоніни на колонах

Основна мета будь-якого власника складу – отримати максимальну віддачу від використання площ під зберігання. Для розширення можливостей складських приміщень використовують багатоярусні системи – мезоніни.

Що собою являють мезоніни на колонах для складу

Високоміцні системи зберігання з металу на несучих опорах (колонах) дають змогу будувати багатоярусні конструкції. Вони можуть бути як одноярусними, так і досягати 5 поверхів. Для зведення наступних поверхів використовуються додаткові елементи: стійки, балки, огорожі, сходи і настили (підлоги поверху). Мезоніни на колонах для складу – це незалежна збірна поверхова система. Вона не пов’язана з несучими елементами будівлі.

Конструкція мезоніну на колонах уможливлює створити повністю функціональний офісний простір із кількох кімнат. Тим паче, що мезоніни можна встановлювати крім складів також і в промислових будівлях. Організація багатоповерхового зберігання дає змогу задіяти простір у висоту. І, крім того, ручна обробка вантажів стає значно простішою. Створена за модульним принципом стелажна система може слугувати як окремий майданчик. У такому разі плита перекриття укладається на колони.

Завдяки конструкції мезоніну на колонах стає можливим безпечне переміщення персоналу поряд із вантажно-розвантажувальною технікою. Великі міжколонні прольоти забезпечують достатньо простору для маневреності навантажувача і візків. Як правило, міжколонна відстань сягає 6 м.

Для якої галузі підійде мезонін на колонах

Мезоніни на колонах – окрема конструкція, що стоїть окремо, яка застосовується для різних цілей.

Можна сказати, що сфера застосування для мезонін на колонах нічим не обмежена. Єдиним стримуючим фактором виступає здатність витримувати максимальне навантаження. Межа кількості рівнів може доходити до п’яти. Таким чином, власник складу отримує до п’яти разів більше можливостей на заданій площі.

Крім того, мезоніни на колонах чудово підходять для облаштування відкритих і закритих офісів. З ними можна втілити дизайнерське рішення “друге світло”. Другий поверх, розташований над офісною зоною, часто використовують для технічних служб, службового складу. Там же тут зручно розмістити роздягальні для персоналу, місце відпочинку або зону тимчасового зберігання. Мезонінні конструкції часто встановлюють на виробничих підприємствах.

Технічна характеристика мезоніну на колонах робить можливим розміщення на його поверхах різних технічних комунікацій. До них можуть належати системи пожежогасіння та системи керування освітленням. При цьому буде повністю дотримано відповідність встановленим технічним нормативам.

Для якої галузі підійде мезонін на колонах? Він буде актуальним у промислових і складських приміщеннях із високими стелями, де потрібне проведення ручних операцій і зонування простору.

 • автомобільна промисловість
 • фармацевтична промисловість
 • хімічна промисловість
 • ритейл та e-commerce
 • харчове виробництво
 • промислове виробництво
 • логістика
 • сортувальні центри

Область застосування мезонін на колонах

Мезонінні конструкції на колонах можна зустріти повсюдно. Так, наприклад, за підлогового способу зберігання вантажів із невеликою вагою мезонінна конструкція збільшує корисну площу складу. І, крім того, встановлення мезоніну вирішить питання з організацією офісного приміщення. При цьому не будуть потрібні додаткові витрати для оренди окремого приміщення під офіс.

Для відповіді на запитання, для якої галузі підійде мезонін на колонах, варто врахувати один важливий момент. Перш за все, використання мезонінних конструкцій спирається на висоту приміщення, де планується їх встановлення. Стелажі на колонах підійдуть для будь-якого складу, де стелі не менше ніж 4 метри заввишки.

Крім базової конфігурації за бажанням замовника конструкція може бути доповнена спеціальними допоміжними опціями. Вони сприяють підвищенню якості обробки вантажів.

Ми можемо запропонувати такі доповнення для конструкцій:

 • системи для організації переміщення вантажів конвеєром, налаштовані на роботу між поверхами або певними зонами
 • автоматизовані системи для сортування та обліку товарів
 • спецмайданчики для обробки вантажів
 • обладнані робочі місця, які оснащені всім необхідним для роботи на всіх рівнях конструкції

Конструкція мезоніну на колонах підходить для встановлення не тільки на складських територіях, а й у будь-яких торгових і промислових будівлях. Також у нашій практиці відомі випадки, коли мезоніни встановлюють для розширення торгових площ. У цьому разі офіси переносили в зони зберігання на верхні поверхи.

Переваги мезонінних конструкцій

Одне з найефективніших складських рішень на сьогоднішній день – складські мезоніни. Вони адаптовані для розміщення великих обсягів товарів на обмеженій площі.

До основних переваг будівель на колонах належать:

1. Простота конструкції та зручність у використанні.

Розташований на мезонінах вантаж добре проглядається і перебуває в прямому доступі. Завдяки великим розмірам конструкції на різних її рівнях можна обладнати як сховище, так і офіс. Підлогове міжповерхове покриття дає змогу безперешкодно переміщатися складському транспорту для проведення вантажно-розвантажувальних робіт.

2. Надійність і стійкість.

Технічна характеристика мезоніну на колонах характеризується високою стійкістю конструкцій. Мезонінна система виготовляється з профілю з прямокутним перетином. Саме він відповідає за рівновагу навіть за високих навантажень на каркас. Крім того додаткову цілісність і посилення конструкції під час її експлуатації забезпечують піднастильні балки. Вони з’єднані з колонами кронштейнами методом зварювання.

3. Висока міцність.

Металеві складові конструкції виготовлені з високоміцних сплавів, стійких до впливу корозії, деформацій і несприятливого мікроклімату в приміщенні. Це дало змогу завоювати мезонінам популярність у різних сферах застосування.

4. Зручність при обробці та комплектації вантажів.

Мезоніни на колонах для складу прекрасно підходять для зберігання великогабаритних вантажів. З ними легко працювати, зокрема й вручну.

Що із себе представляє конструкція мезоніну на колонах

Частіше трапляються мезоніни, розроблені за індивідуальним проектом з урахуванням особливостей складу. Для того щоб визначитися з найбільш підходящою конструкцією, слід враховувати низку параметрів. Технічні особливості приміщення, властивості складуваного вантажу, техніка проведення вантажно-розвантажувальних робіт – усе це впливає на підсумкове конструктивне рішення.

Базова конструкція мезоніну на колонах складається з таких елементів:

ЕлементОпис
Несуча металева колонаПеретин – квадратний. Має підп’ятники і ребра жорсткості.
Колонні кронштейниПриварюються до колони.
Піднастильні балки із сигма-профілю.Закріплюються за колонні кронштейни колон за допомогою болтів.
НастилОсновою і каркасом для кріплення настилу служать стійки стелажа.

У конструкції колони передбачено підп’ятник, у якому є 4 отвори для анкерних болтів. Завдяки цьому вдається надійно закріпити основи колон до бетонної підлоги.

Перш ніж зробити замовлення на мезонін на колонах від виробника Антес Плюс, зв’яжіться з нашими менеджерами. Для розрахунку точної вартості установки необхідно провести аналіз технічного завдання.

Технічна характеристика мезоніну на колонах

Основне завдання, яке ставлять перед мезоніном на колонах, це розширення робочих площ завдяки зведенню нових поверхів. Для складання використовують такі елементи, як несучі колони, основні та додаткові балки, підлогові перекриття, огорожі та сходи.

Несучі колони спочатку розраховують під певний рівень навантаження. Висота опорних стійок може варіюватися від 2 до 15 метрів. Вони виготовляються з гарячекатаної металевої труби квадратної форми. Навантажувальна здатність такого профілю дає змогу витримувати вагу до 2 т на 1 м.кв. Стандартні розміри майданчика з кроком колон – 3х3 м, 3х4 м, 3х5 м, 4х4 м, 4х5 м, 5х5 м.

Навантаження на 1 м.кв. на підлогу 2-го рівня становить 300 і 600 кг. Варто уважно поставитися до вибору матеріалу настилу. Типи настилів мезоніну на колонах відрізняються різноманітністю. Для грамотного вибору цього вивчають умови, в яких буде експлуатуватися мезонін. У разі використання фанери необхідно провести додаткову обробку підлоги з метою знизити ризик виникнення пожеж.

Кожен стелаж має свої характеристики. Вони залежать від того, яка сфера застосування конструкції. Проте на поверхню всіх стелажів наноситься полімерне покриття, стійке до стирання. Воно не має запаху, а також захищає виріб від подряпин після ударів.

Типи настилів мезоніну на колонах

Вибір типу настилу є не менш важливим питанням, ніж вибір основної конструкції. Для розв’язання цього завдання враховують одночасно кілька чинників. Безумовно, перший із них – ціна. Крім того, до уваги беруться вимоги до умов, у яких мають зберігатися товари. Враховуються і параметри безпечної експлуатації приміщення.

Типи настилів мезоніну на колонах відрізняються різноманітністю матеріалів виконання. Вони можуть бути такими:

 • металевий лист
 • рифлений лист
 • просічно-витяжний сталевий лист (ПВЛ)
 • фанерний лист
 • спеціалізований профнастил для підлог із металу
 • зварний настил з комірчастою структурою
 • зварна або пресована решітка
 • профлист із цементно-стружковою плитою
 • П-подібні панелі з профілю з перфорацією

Розглянемо основні властивості найпоширеніших типів настилів мезоніну на колонах.

ТипВластивості
Фанера або дошка для підлогизносостійкістьвологостійкістьнегорючість (після просочення вогнебіозахистом) діелектриквисока звукоізоляціянизька теплопровідність (зберігає тепло) слабка стійкість до мастил та інших рідиннизька ударостійкість
Сталевий просічно-витяжний листпідвищена зносостійкість, ударостійкість, не горить, мала весна, вступає в реакцію з маслами та агресивними хімікатами, завдяки комірчастій структурі пропускає вологу, світло, повітря та сипкі компоненти, за наявності великих осередків виникає утруднення для використання візків, електропровідність, відсутність звукоізоляції, тощо.
Сталевий рифлений листвисока зносостійкість і міцністьстійкість до впливу мастил і агресивних рідинне горитьгерметичністьвелика вагависока теплопровідність (швидко нагрівається і швидко остигає)створює багато шуму під час контактуелектропровідність
Ґратчастий зварний настил. Ґратчастий пресований настилвисока зносостійкість, ударостійкість, стійкість до впливу мастил і агресивної хімії, не горить, електропровідність, немає звукоізоляції, потрібно контролювати закріплення, пропускає рідини, світло, повітря, сипкі компоненти, за наявності великих осередків утруднений проїзд візків

Чому варто замовити мезонін на колонах від виробника Антес Плюс

Перевагою роботи з нашою компанією є багаторічний досвід, професіоналізм і дотримання технологічних стандартів у виробництві. Які вигоди ви отримуєте, замовляючи мезонін на колонах для складу в нашій компанії:

 • максимально тривалий термін експлуатації мезонінних платформ
 • доступна ціна від виробника
 • мінімальні терміни виготовлення та встановлення на ваш склад
 • індивідуальний підхід із розробленням проєктного рішення
 • у виробництві використовують матеріали високої якості
 • багаторічний досвід виготовлення мезонінних стелажів

Усі колонні системи проєктуються індивідуально відповідно до вимог клієнта з урахуванням технічних нормативів і допусків. Для того щоб замовити мезонін на колонах від виробника Антес Плюс, достатньо почати з заявки. Телефонуйте – наші фахівці вас проконсультують.

Правила вибору мезоніну на колонах

Як вибрати мезонін? Грамотний вибір конструкції починається з вивчення особливостей приміщення, де планується установка. Далі важливо зрозуміти, який тип вантажів зберігатиметься, і яка техніка обслуговуватиме вантажно-розвантажувальні роботи. Для якої галузі підходить мезонін на колонах? Практично для будь-кого, проте на стадії вибору у замовників виникають такі проблеми.

Проблема №1 – висока вартість

На верхніх поверхах найкращим рішенням буде укладання суцільної підлоги. Відштовхуючись від технічної характеристики мезоніну на колонах, знадобиться встановлення додаткових систем пожежогасіння. Це тягне за собою збільшення витрат.

Рішення

Встановлення спринклерних протипожежних систем вдасться уникнути, якщо використовувати перфорований настил. Перфорована поверхня безперешкодно пропускатиме воду. Але при цьому важливо, щоб на частку перфорації припадало не менше половини від загальної площі покриття.

Проблема №2 – безпека

З метою економії деякі недалекоглядні виробники примудряються виготовляти несучі колони з профілю з невідповідною мінімальною товщиною. Попри це конструкція може витримувати вертикальне навантаження. Однак у разі наїзду на неї навантажувача можлива деформація й аварія.

Рішення

Ми використовуємо профіль, що надає надійності конструкції. Мінімальна товщина становить 5 мм. У деяких випадках за умови значних навантажень ми використовуємо 8-міліметровий профіль. Ми страхуємо своїх замовників від непередбачених ситуацій.

Проблема №3 – індивідуальний проект

У більшості випадків замовник до кінця не розуміє, якими характеристиками повинна володіти мезонінна установка. Водночас консультанти не завжди можуть запропонувати відповідне рішення під конкретні завдання складу.

Рішення

Наш досвід дає змогу підібрати ті рішення, які максимально відповідатимуть потребам бізнесу.

З нами легко працювати

Ми поважаємо своїх клієнтів і сумлінно підходимо до кожного проєкту. Усю роботу можна розділити на кроки:

 1. Ми отримуємо вашу заявку і складаємо технічне завдання.
 2. З урахуванням ваших вимог розробляється проект мезоніну.
 3. Узгодження плану та внесення деталей.
 4. Розрахунок вартості проєкту.
 5. Узгодження умов і термінів.
 6. Укладення договору.
 7. Підготовка виробничої документації.
 8. Виготовлення конструкції.
 9. Збірка та монтаж обладнання.
 10. Здача мезоніну в експлуатацію.

На кожному з етапів проводять контроль над дотриманням стандартів обслуговування і виробництва. Ми можемо гарантувати сумлінний підхід і надійне обладнання. Ось чому варто замовити мезонін на колонах від виробника Антес Плюс.

Антес Плюс