☎ +380 (044) 501-09-85 +380 (067) 406 16 54

✉ inform@antes-plus.com.ua

м. Київ, проспект Соборності 19, офіс 206

Гравітаційні стелажі

Гравітаційні стелажі – один із різновидів палетних конструкцій. Вони чудово підходять для зберігання товарів у невеликому асортименті, а також для продуктів з обмеженим терміном придатності. Призначення гравітаційного стелажа – підвищити використання корисних площ складського приміщення. А це зі свого боку економить час на обробку замовлень.

Основні переваги гравітаційного стелажа

Завдяки особливій конструкції переміщення вантажів на стелажах цього типу відбувається на піддонах спеціальними роликами. Піддони самостійно пересуваються завдяки невеликому ухилу. Процес наповнення здійснюється внаслідок дії сили тяжіння. Істотним плюсом це стає під час навантаження і вивантаження вантажів. Оператору не доводиться здійснювати заїзд у сам стелаж.

Серед основних переваг гравітаційного стелажа виділимо такі:

  • збільшення місткості складу
  • зростання ефективності до 80%
  • завдяки автоматизації потрібен невеликий штат працівників
  • підходять для невеликих приміщень, тому що. займає близько 70% від загальної площі складу
  • високі результати вантажообігу завдяки швидкому здійсненню навантаження і розвантаження
  • легкість у роботі

При цьому гравітаційні стелажі витримують тривалий термін експлуатації навіть при впливі несприятливих навколишніх факторів. Ці конструкції здатні впоратися з порушенням технології завантаження, під час якого може статися поштовх палети вглиб каналу навантажувачем.

Купити гравітаційні стелажі у виробника “Антес Плюс” – запорука високої якості продукції. Конструкція стелажів складається з вертикальних рам, роликів систем, покладених на балки і самих горизонтальних балок. У середньому моделі розраховані на утримання ваги до 1200 кг.

Призначення гравітаційного стелажа

Перш за все, стелажі цього типу забезпечують оптимальний оборот вантажів, який здійснюється за рахунок переміщення піддонів під дією сили тяжіння.

Основні переваги гравітаційного стелажа засновані на його компактній структурі. Вона включає в себе секції з напрямними для роликів, які розміщуються на напрямних під нахилом, що передбачає переміщення палет.

Рух палет відбувається з найвищої точки крайньої секції, після чого з урахуванням сили тяжіння вони прямують у напрямку іншого кінця. Там вони і продовжують перебувати до моменту видалення.

Варто купити гравітаційні стелажі у виробника, якщо склад відповідає таким критеріям:

  • на зберіганні перебувають швидкопсувні вантажі
  • у наявності проміжний склад, що розташувався між двома робочими просторами
  • склад є консолідаційним
  • стоїть завдання швидкого переміщення піддонів у зоні відвантаження

У всіх цих випадках використання гравітаційних стелажів буде виправданим.

Численні плюси й універсальність стелажної установки цього типу дають змогу знайти застосування в найрізноманітніших галузях: автомобільна та фармацевтична промисловість, виробництво харчових продуктів і багато іншого.

Гравітаційні стелажі добре поєднуються з поруч встановленими палетними конструкціями, якщо необхідно організувати зберігання продуктів із коротким терміном придатності та високою оборотністю.

Призначення гравітаційного стелажа – організувати ідеальну ротацію вантажів, що зберігаються. Згідно з правилом FIFO, яке частіше використовується, перший завантажений піддон йде на відвантаження першим: “перший прийшов – перший пішов”. Після видалення першого піддону, всі наступні просуваються вперед. Завдяки можливості здійснення цього принципу стелажі стануть незамінними для складів із швидкопсувними продуктами.

Як купити гравітаційні стелажі у виробника

Гравітаційні системи застосовуються в тих випадках, коли спостерігається велика кількість піддонів з малим асортиментом вантажів. Стелажі можуть працювати як і за принципом FIFO, так і LIFO. У будь-якому разі призначенням гравітаційних стелажів є економія простору і часу поводження з піддонами. У процесі експлуатації цих конструкцій заїзд високопідйомного навантажувача в проходи не потрібен.

Для вибору установки слід розглянути основні варіанти пристрою системи. Основні переваги гравітаційного стелажа зберігаються в будь-якій модифікації. Однак варто враховувати деякі відмінності під конкретні завдання складу.

Піддони можуть бути встановлені як поздовжньо, так і поперечно. Подальший шлях розробляється на основі вимог до вантажопідйомності. Варто звертати увагу на стан використовуваних на трасі піддонів. Вони не повинні мати пошкодження.

Додатково шляхи можуть оснащуватися роздільниками для піддонів, напрямними та кінцевими обмежувачами. Стелажі мають нахил 3-5% для створення необхідного для руху вантажів тиску від власної ваги.

Перш ніж купити гравітаційні стелажі у виробника “Антес Плюс”, звернемо увагу на відмінні риси в типах установок.

ТипОпис
Традиційна системаЦя система є часто використовуваною. Принцип дії простий: піддон вантажиться на ролики з каналу входу, після чого рухається вниз під впливом власної сили тяжіння в напрямку каналу виходу. Для традиційної системи застосовується підйомна техніка: крани-штабелери, вилкові навантажувачі тощо.
Push-backСистема push-back застосовується там, де піддони встановлені поперечно. При цьому вантажі завантажуються і вивантажуються через один і той самий канал за системою LIFO. Засувна система встановлюється в стелажі під нахилом, і задній піддон рухається під вагою вниз. Після розміщення другого піддону відбувається рух першого піддону назад. Таким чином, другий займає позицію першого. Ця система зберігання зберігає конструкцію стелажа, оскільки під час пересування не ушкоджуються її елементи. Канал входу і виходу один.

Компанія “Антес Плюс” пропонує купити гравітаційні стелажі у виробника. Точна вартість може бути розрахована після узгодження із замовником. Враховуються особливості конкретного приміщення та інші чинники.

Кожен проєкт облаштування складу по-своєму унікальний і розробляється індивідуально. Для замовлення та консультацій зв’яжіться з нами через форму зворотного зв’язку або зателефонуйте в наш офіс.

Антес Плюс